شبکه خبری العالم چیست؟

شبکه بین المللی العالم در فوریه ۲۰۰۳ میلادی همزمان با تجاوز نیروهای آمریکایی و انگلیسی به کشور عراق فعالیت خبری خود را به زبان عربی با شعار سرعت، صحت و دقت با اهداف ذیل آغاز نمود:
اطلاع رسانی سریع و شفاف از رویدادها و تحولات سیاسی جهان و منطقه
بررسی ریشه های تاریخی مشکلات مسلمین و راههای برون رفت از آن
گسترش روح همدلی نسبت به هویت فرهنگی واحد، آرمانها و مصالح مشترک مردم منطقه
اتخاذ سیاست رسانه ای فعال در برابر جریانات یکسویه امپریالیزم خبری غرب
جریان تهیه و پخش خبر در شبکه العالم بر اساس سیستمهای خبری روز دنیا بنا گردیده است مهمترین شاخصه آن بازده بالای حجم تولید و پردازش خبری در مقایسه با حجم امکانات و نیروی انسانی می باشد.
بکارگیری تجهیزات مدرن سخت افزاری و نرم افزاری ، فرایند خبر رسانی را در تمام مراحل تهیه، تولید، پردازش، ویرایش و در نهایت پخش از طریق سیستمهای رایانه ای و بدون استفاده از نوار و کاغذ ممکن ساخته است.
برخورداری از یک اتاق خبر(News Room) پیشرفته و دیجیتال ،۵۰ خبرنگار در بیش از ۴۰ نقطه جهان ، ۴ دفتر رسمی ( تهران، بیروت، بغداد و دمشق) و چند دفتر غیر رسمی فرآیند تهیه، ترجمه، پردازش، ویرایش و در نهایت پخش اخبار سراسر جهان را در کوتاه ترین زمان برای این شبکه امکان پذیر ساخته است.
این شبکه روزانه در ۴۴ بخش کوتاه و مشروح خبری همراه با تحلیل و گزارش، رویدادهای مهم بین المللی را در اسرع وقت به اطلاع بینند گان خود می رساند.
هر چند همه مسائل تاثیرگذار جهان اسلام مورد اهتمام بخشهای خبری و برنامه های تحلیلی این شبکه می باشد لکن برخی از آنها به دلیل اهمیت سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است از جمله موضوعات مرتبط با : عراق ، فلسطین ، لبنان ، آفریقا و جمهوری اسلامی ایران
 وب سایت
سایت شبکه العالم با هدف تقویت اطلاع رسانی، توسعه حوزه نفوذ و دسترسی هر چه بیشتر مخاطبان عرب و غیر عرب در آبان ماه سال ۸۲ شمسی تاسیس و راه اندازی گردید.
این وب سایت امکان دسترسی به آخرین و مهتمرین رویدادهای خبری دنیا را به زبان های فارسی و عربی برای مخاطبان امکان پذیر ساخته و کاربران می توانند با مراجعه به سایت، برنامه های شبکه و آخرین بخشهای خبری را مشاهده نمایند.
در بخش گزیده برنامه های العالم ، متن مهمترین مصاحبه ها و برنامه های تولیدی آن حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از نخستین پخش، به زبان عربی و فارسی پیاده سازی و روی سایت قرارمی گیرد.
این سایت به کاربران خود سرویس های خبر، گزارش تحلیلی، اطلاعات سیاسی، تاریخی و جغرافیایی ارایه می نماید.
گزارشهای سایت العالم هم اکنون به عنوان یک منبع خبری و گزارشی از سوی مطبوعات و بسیاری از سایت ها و روزنامه های خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. پیامهای بازرگانی شبکه بین المللی العالم که با پخش ۲۴ ساعت برنامه در شبانه روز، کلیه مناطق آسیا، اروپا، آفریقا و بویژه منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را تحت پوشش قرار می دهد ، در راستای معرفی جاذبه های گردشگری و توانمندیهای اقتصادی و فرهنگی زمینه پخش آگهی های تجاری و تیزرهای تبلیغاتی را فراهم نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *